Prečo Harreither?

BUDÚCNOSŤ JE OVÁLNA!

Oddávna sú známe vlastnosti rúrok podlahového kúrenia: tie s veľkým priemerom umožňujú nižšie prívodné teploty, tie s malým priemerom umožňujú zasa menšie polomery ohybu ako aj menšie rozstupy pri pokladaní.

Bolo veľkou výzvou spojiť obe vlastnosti v jednej rúrke. Inováciou firmy HARREITHER bolo však aj zdokonalenie montážnej bezpečnosti. Pre HARREITHER to bol počiatok nepretržitého výskumu zameraného na hľadanie nových riešení. Aj vďaka európskemu patentu sa s rúrkou podlahového kúrenia Euroval® začala písať história mimoriadneho úspechu tejto ukážkovej hornorakúskej firmy, ktorá všetku snahu smeruje do vývoja inovatívnych systémov a produktov.

Uvedenie rúrky podlahovéjo vykurovania Euroval® bolo zároveň aj zrodom "oválnej filozofie" firmy HARREITHER. Rodinný podnik z Gaflenzu ju následne aplikoval aj na ďalšie výrobky: stenové vykurovanie a chladenie Hitherm® umožnilo vďaka oválnym zberným rúrkam zmenšiť hrúbku omietky. Aj modulová klimatizačná podlaha vyniká vďaka oválnym spojovacím rúrkam svojou malou výškou.

Takmer 60 výrobcov rúrok s okrúhlym prierezom dnes ešte bojuje o trh - len jeden výrobca však siahol až na vrchol!

HARREITHER - PLOŠNÉ VYKUROVANIE A CHLADENIE

HARREITHER - INÝ AKO VŠETCI OSTATNÍ
  • Rakúsky výrobca s viac než 30-ročnou tradíciou.
  • Technologický líder v oblasti plošného vykurovania a chladenia
  • Odborníci na zdravé vykurovanie a chladenie.
  • Energeticky úsporné systémové riešenia.
  • Neustála inovácia - 34 značiek a patentov.
  • Všetky komponenty s extrémne dlhou životnosťou.
  • V rámci sektoru vysoko nadpriemerná záruka.

PODLAHOVÉ KÚRENIE

Firma HARREITHER sa už pred desiatkami rokov vybrala na cestu hľadania ultimatívnych systémov podlahových kúrení. Riešenie nesie názov Euroval®.

Tepelnotechnické výhody: porovnanie okrúhle rúry vs. Euroval®

Okrúhla rúra podlahového kúrenia ø 17 mm (vľavo): rovnaké odovzdávanie po celom obvode rúry znamená nerovnomerné teplotné zvlnenie na povrchu. Rúra podlahového vykurovania Euroval® (vpravo): optimalizovaný výkon a geometria podporuje predovšetkým teplo odovzdávané stranou a tlmí teplotné špičky nad hranou rúrky.

Termografia ukazuje, že lepšie odovzdávanie tepla do strán a nižšia teplota na hrane rúry podlahového vykurovania Euroval® prináša rovnomernejší priebeh teplôt na povrchu. Menej tepla smerom dole zasa znamená menšie straty, čo vedie k lepšiemu využitiu energie.

STENOVÉ KÚRENIE A CHLADENIE

Registre stenového vykurovania a chladenia Hitherm® sú ideálne pre prevádzkovanie tepelného čerpadla. Skvele sa dopĺňajú aj s podlahovým vykurovaním Euroval®. Spolu znižujú náklady na energie až do 30%.

Tepelnotechnické výhody: porovnanie okrúhle rúry vs. registre stenového vykurovania a chladenia Hitherm®

Pri konvenčnom jednorúrovom prevedení (vľavo) často dochádza k nežiaducim pnutiam v ostrých ohyboch a pri montáži. Hotové registre stenového kúrenia a chladenia Hitherm® (vpravo) umožňujú rýchlu montáž bez zbytočného pnutia.

Konvenčné jednorúrové prevedenie (vľavo): pomalá reakcia s viditeľne skromným tepelným výkonom. Register stenového vykurovania a chladenia Hitherm® (vpravo): zvýšený a rovnomerný výkon s rovnakou teplotou prítoku.

STROPNÉ CHLADENIE

Kúrenie a chladenie stropov - spravte si zo stropu klimatizačnú jednotku!

Jedinečný klimatizačný strop je tiež produktom vlastného vývoja vo výskumnom oddelení firmy HARREITHER.
V porovnaní s bežným chladením nespôsobuje vodou chladený klimatizačný strop prievan - chladiaci efekt prichádza jemne, v tichosti, hygienicky a zdravo. Nachádzate sa v priestore obklopenom príjemne temperovanými plochami. Telo sa tak môže ochladiť vyžarovaním tepla do chladnejšieho prostredia a nemusí sa chladiť konvekčne

Táto jemná forma ochladzovania je známa každému, kto počas najteplejších letných dní navštívil staré budovy s hrubými stenami, ako sú kostoly alebo zámky. Pomocou zariadenia od HARREITHER je možné vždy prejsť na tento komfort chladenia a to takmer bez straty priestoru (maximálne 3 cm z výšky miestnosti).